fbpx

Akademija Rebrača šampion Regionalne lige U15

Pobedom nad ekipom KK Partizan NIS 2 u poslednjoj utakmici Fajnal Fora Regionalne lige U15, naši pioniri osvojili su šampionsku titulu. Uspeh dodatno uveličava činjenica da je ovo prva godina postojanja našeg kluba i prva sezona u bilo kom takmičenju.

Zbog zdravstvene situacije u zemlji, početak lige je bio neizvestan. Ipak, čelni ljudi Košarkaškog saveza Beograda odlučili su da će pioniri igrati svoje utakmice od kraja januara. U međuvremenu smo vredno trenirali, poštujući sve propisane mere opreza.

Regularni deo prvenstva otpočeo je 23. januara, kada smo odigrali prvu utakmicu i zabeležili prvu pobedu protiv ekipe KK Ras 2. Jedini poraz našim pionirima naneo je tim KK IBC 2. To nije mnogo uticalo na dalji tok takmičenja, jer su Akademci u nastavku vezali 6 pobeda i tako obezbedili prvo mesto u grupi i plasman u osminu finala. U grupnoj fazi, naša ekipa je imala drugi najbolji košgeterski učinak, sa ukupno 720 postignutih poena, odnosno 72 u proseku po meču.

U osmini finala, Akademci su savladali KK BB Basket i zakazali četrvtfinale sa timom KK Slodes. Uprkos porazu u prvom meču, naši pioniri su na domaćem terenu nadoknadili razliku i nadigrali favorizovanog protivnika.

Na Fajnal Foru su se našli pobednici grupa iz prve faze Regionalne lige – KK Partizan NIS 2, KK Torlak OKK Beograd, KK Div Basket 2 i Akademija Rebrača. U prva dva meča je viđena prava triler završnica, dostojna seniorskih takmičenja. U prvoj utakmici protiv domaćina KK Torlak OKK Beograd, naši pioniri su poenima u poslednjem napadu stekli minimalnu prednost koja je bila dovoljna za trijumf. Potom su protiv ekipe KK Div Basket 2 polaganjem uz zvuk sirene upisali i drugu pobedu na završnom turniru. Poslednji duel protiv KK Partizan NIS 2 odlučio je pobednika lige. Naši momci su od početka meča konstantno održavali prednost i bez previše oscilacija u igri priveli utakmicu kraju. Usledila je ceremonija dodele medalja i šampionskog pehara, a potom i proslava titule na parketu Sportskog centra „Torvel“.

Čitave sezone naši igrači su imali podršku stručnog tima, na čelu sa trenerima Mihailom Grujićem i Stevanom Jovićem. Uz predan i marljiv rad, osim što su osvojili zlato, završili smo sezonu bez ijedne povrede u timu, jer su nama brinuli fizioterapeuti iz fizikalnog centra ASAP.

Predstoji nam kratak predah, a zatim nastavljajmo sa treninzima i obavezama na letnjem kampu u julu.

Akademija Rebrača Regionalna Liga U15 osvojeno prvo mesto
Akademija Rebrača Regionalna Liga U15 osvojeno prvo mesto
Akademija Rebrača Regionalna Liga U15 osvojeno prvo mesto
Pošaljite i podelite
Share on facebook
Share on whatsapp
Share on email
Shopping Basket